login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Młodzi Tworzą Sztukę - Natura -

Aktualności

Relacja filmowa z programu "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura"
Relację filmową z programu "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura" zrealizowało Gimnazjum nr 2, w oparciu o materiały własne oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.
data publikacji: 2013-02-11 11:01
 
Prezentacja multimedialana
Prezentację multimedialną z programu wykonały uczennice z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie: uczestniczki warsztatów - Zuzanna Sambor, Karolina Szaban. Marlena Kozłowska, Aleksandra Najda, Alicja Jaśkiewicz - oraz Natalia Bałaj. Materiał wykorzystany w prezentacji przygotowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.
data publikacji: 2013-02-11 11:00
 
Wystawa "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura": listopad - grudzień 2012
Od 15 listopada do końca grudnia 2012 r. w Galerii Młodych można było oglądać wybrane prace, które powstały podczas warsztatów plastycznych. Na wystawie zaprezentowano prawie 40 prac. Finisaż wystawy odbył się 19 grudnia. W pierwszej części spotkania uczestnicy warsztatów i ich rodzice a także inni zaproszeni goście m.in. przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, bibliotekarze obejrzeli prezentację multimedialną programu przygotowaną przez Gimnazjum nr 1 oraz wybrane filmy nagrane podczas działań plastycznych, które przedstawiła Agnieszka Tworzydło, koordynator Galerii Młodych. W drugiej części finisażu Jadwiga Jędrzejczyk, prowadząca warsztaty, podzieliła się swoimi wrażeniami z tych zajęć. Była bardzo zadowolona z efektów wspólnej pracy z młodzieżą. Zachęciła gorąco młodych artystów do dalszego rozwijania się, malowania, bo przecież, jak podkreśliła "tematów nie trzeba wyszukiwać - świat jest pełen pretekstów do dzieła, jest pełen obrazów". Potem, po gratulacjach, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy, ostatnio wydaną publikację „Rynek w Chojnowie” autorstwa Stanisława Horodeckiego oraz okolicznościowy folder „Galeria Młodych: 2007 – 2012”.
data publikacji: 2013-01-12 18:46
 
Wycieczka do Muzeum Narodowego we Wrocławiu: 7.11.2012
7 listopada pojechaliśmy z uczestnikami warsztatów do Muzeum Narodowego we Wrocławiu na specjalnie przygotowaną dla nas lekcję muzealną "Natura w sztuce". Oprócz bibliotekarzy, wzięli w niej udział - jako opiekunowie młodzieży - nauczyciele ze szkół, z którymi realizowalismy nasz program: Bona Szaban z Gimnazjum nr 1, Dorota Kamińska z Gimnazjum nr 2 i Renata Hermanowicz z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W muzem dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przedstawiano pejzaż i martwą naturę w sztuce na przestrzeni wieków. Prowadzacy lekcję wyjaśniał te zagadnienia w oparciu o wybrane obrazy. Potem zaplanowaliśmy jeszcze zobaczenie pobliskiego Ostrowa Tumskiego, najstarszej dzielnicy Wrocławia. Niestety, pogoda tym razem nam nie dopisała, było zimno i deszczowo, i dlatego Ostrowa nie zwiedzililiśmy.
data publikacji: 2013-01-12 18:45
 
Warsztaty plastyczne "Natura": 19.10.2012
Bardzo dużo nowych rzeczy można było się nauczyć na zajęciach "Technika rysunku patykiem i tuszem. Studium drzewa". Nieco obawialiśmy się, czy w ciągu dwóch godzin zrealizujemy zaplanowane zamierzenia. Ale udało się! Najpierw w bibliotece spora dawka teorii i ćwiczenie próbne - rysowanie tuszem cukinii. Potem w plenerze, nieopodal MOKSiR-u, rysowanie drzewa. Każdy mógł sobie wybrać takie, jakie chciał. Było bardzo ciepło i słonecznie, właściwie nie jesień, tylko lato. I tak trochę w wakacyjnej aurze i z takimi nastrojami kończyliśmy nasze warsztaty. Na tych zajęciach powstało dużo interesujących prac. Uczestnicy sami przyznali, że są tym zaskoczeni, bo to ich pierwsze rysowanie patykiem i tuszem.
data publikacji: 2013-01-12 18:35
 
1 | 2  | starsze >>

Strona projektu "Młodzi Tworzą Sztukę" prowadzonego pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie