Aktualności

Warsztaty plastyczne "Natura": 16.10.2012
Zajęcia "Martwa natura" to malowanie akwarelą kompozycji złożonej z bukietu astrów, jabłek i dyni. Na początku, prowadząca warsztaty Jadwiga Jędrzejczyk szczegółowo omówiła, w jaki sposób wykonać to ćwiczenie. Jak malować podstawę i tło, to co jest bliżej nas, i to co dalej. Sporo uwagi poświęciła też poszerzeniu wiedzy młodych plastyków w zakresie pojęcia "kompozycja". Po zajęciach stwierdziliśmy, że bardzo różnie można namalować tę samą martwą naturę. Bo widzi się ją indywidualnie, naszą artystyczną wrażliwością.
data publikacji: 2013-01-12 18:34
 
Warsztaty plastyczne "Natura": 11.10.2012
Temat tych zajęć, "Pejzaż", częściowo realizowany był w plenerze. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Na namalowanie pejzażu wybraliśmy otoczenie Stawu Miejskiego. Uczestnicy warsztatów wykonywali tutaj szkice, a potem, w bibliotece, malowali swoje prace w technice akwareli. Bardzo przydały się wiedza i ćwiczenia malarskie z poprzednich zajęć. Ucieszyliśmy się, bo powstało dużo ciekawych prac.
data publikacji: 2013-01-12 18:33
 
Warsztaty plastyczne "Natura": 9.10.2012
"Ogólne zasady tworzenia dzieła - kompozycja, kolorystyka, rysunek. Technika akwareli" to temat pierwszych zajęć "Natura", które odbyły sie w Sali Edukacyjnej MBP. Prowadziła je Jadwiga Jędrzejczyk, malarka i instruktor plastyki, a pomagały jej bibliotekarki: Agnieszka Tworzydło, koordynator Galerii Młodych i Elżbieta Izworska, kierownik Działu dla Dorosłych. Okazało się, że w grupie jest kilka osób, które uczestniczyły w warsztatach w I edycji programu "Młodzi Tworzą Sztukę" w 2011 r. Zgłosiły sie same - bardzo nas to ucieszyło! Te i każde następne spotkanie złożone były z trzech części: wprowadzenia teoretycznego do tematu, wykonywania prac plastycznych, w których młodzież mogła wykorzystać nabytą wcześniej wiedzę oraz podsumowania – omówienia prac przez Jadwigę Jędrzejczyk prowadzącą warsztaty. Podczas tych zajęć uczestnicy warsztatów ćwiczyli tworzenie zestawów barw ciepłych, zimnych i łamanych, poczynając od barw zasadniczych.
data publikacji: 2013-01-12 18:32
 
<< nowsze | 1  | 2 |

Strona projektu "Młodzi Tworzą Sztukę" prowadzonego pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie